Povedený zákazník zavítal v pátek 19. ledna 2018 do velkoplošné samoobsluhy na sídlišti Jižní Svahy. Dotyčný se pod vlivem alkoholu pustil do konzumace potravin hned mezi prodejními regály, další zboží poškozoval a verbálně napadal ostatní nakupující i personál provozovny.

Na základě telefonického oznámení o agresivním muži na místo zamířila dvě minuty před sedmnáctou hodinou hlídka Městské policie Zlín z místního okrsku.

Strážníci do prodejny dorazili v okamžiku, kdy se běsnícího zákazníka pokoušel zpacifikovat člen ostrahy. Ten musel předtím použít k ochraně své bezpečnosti dokonce slzotvorný prostředek. Agresivní muž však své chování nezměnil ani po jejich příchodu, a tak strážníků nezbylo nic jiného, než se bránit za použití donucovacích prostředků. Aktivní odpor 30letého agresora se pak podařilo překonat až za pomoci další hlídky, kdy mu byla společnými silami přiložena pouta.

Následně bylo zjištěno, že dotyčný přímo na prodejně zkonzumoval čokoládu, rozhazoval zboží z regálů a křičel vulgární urážky a výhrůžky na adresu ostatních nakupujících i zaměstnanců. Provedené orientační vyšetření pak potvrdilo, že mu koluje v organizmu na 2,6 promile alkoholu.

Vzhledem k tomu, že dotyčný nedokázal v důsledku předchozí konzumace alkoholu kontrolovat své chování, měla situace jen jedno možné řešení. Po provedeném lékařském vyšetření jej strážníci převezli k bezpečnému vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice.

Přestupky proti občanskému soužití, veřejnému pořádku a majetku budou mít nyní dohru před správním orgánem, kde pachateli hrozí mnohatisícová pokuta.

– pj –