Těžká domluva byla v neděli 20. ledna 2019 půlhodinu po půlnoci s 30letým mužem z Holešova, který odmítl zaplatit řidiči taxislužby za objednaný odvoz. Když dotyčný nebyl schopen vyrovnat částku ve výši celé stokoruny, odvezl jej řidič ke služebně Městské policie Zlín.

Zde strážníci zjistili totožnost neplatícího zákazníka a společně se dohodli, že nejlepším řešením nastalé situace bude návštěva nedalekého bankomatu, kde si dotyčný vybere hotovost, uhradí objednanou přepravu a všichni se s úsměvem rozejdou. Jenže během následujících okamžiků přestával podnapilý muž kontrolovat své chování a jeho agresivita se začala obracet i vůči přítomným strážníkům. Na tom měla jistě významný podíl jeho předchozí konzumace alkoholických nápojů, kdy analyzátor alkoholu v dechu prokázal hodnotu přesahující 2,2 promile.

Po provedeném lékařském vyšetření tak bylo rozhodnuto o jeho dalším převozu, tentokrát ovšem v režii MP Zlín k bezpečnému vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice. Jenže ani ve služebním vozidle se muž nezklidnil, pokoušel se odepnout bezpečnostní pás a jeden ze strážníků musel také čelit jeho fyzickému ataku. Po rychlém zpacifikování proto absolvoval cestu do specializovaného zdravotnického zařízení s pouty na rukou.

Přestupkové jednání agresivního opilce bude mít nyní dohru před správním orgánem.

– pj –