Muž, který si v úterý 7. března 2023 v chladné zimní noci ustlal na lavičce mezi domy sídliště Jižní Svahy, neunikl pozornosti pěší hlídky Městské policie Zlín z místního okrsku.

Strážníci zjistili, že jde o 34letého místního muže, který není schopen vést ani základní verbální komunikaci, natož se pak samostatně pohybovat ve vzpřímeném postoji. Na místo proto zamířila také zdravotnická záchranná služba, která opilce se 4 promile alkoholu v organizmu převezla do krajské nemocnice.

V úterý 14. března nad ránem pak byla hlídka MP Zlín přivolána ke stejnému muži, který ležel na chodníku. Tentokrát byl očividně podchlazený, opět nedokázal komunikovat a měl křeče v horních končetinách. Orientační vyšetření v tomto případě prokázalo téměř 3 promile alkoholu v dechu a následoval další převoz vozidlem záchranné služby do zdravotnického zařízení.

Ve stejný den dopoledne pak spěchala hlídka MP Zlín do místní části Malenovice k lidskému tělu, které jeho nezodpovědný uživatel pohodil vedle zastávky MHD.

O několik minut později strážníci zjistili, že příčinou ztráty kontroly chování 33letého muže z okresu Přerov je opět těžká opilost. Analyzátor alkoholu v dechu se při opakovaném měření zastavil na stěží uvěřitelné hodnotě 4,8 promile! Také tohoto muže převezli zdravotničtí záchranáři za asistence strážníků do zlínské nemocnice.

– pj –