O velmi milé překvapení se v úterý 27. října 2020 postaral jeden ze zlínských občanů, který se dostavil do budovy ředitelství Městské policie Zlín. S sebou totiž přinesl tašku plnou vitamínů, kterými chtěl podpořit zdraví těch strážníků, kteří jsou momentálně nemocní. Dárce, který až později prozradil své jméno, uvedl že sleduje činnost a situaci na zlínské městské policii a rád by touto formou podpořil zdraví strážníků a poděkoval jim tak za jejich práci.

„Jsem mile překvapený tímto gestem dobré vůle a panu Aleši K. chci touto cestou upřímně poděkovat. Nemocným kolegům věnované vitamíny rád předám a přeji jim brzké uzdravení,“ uvedl ředitel MP Zlín, Ing. Milan Kladníček, MBA.

MP Zlín je v současné době oslabena o 10 nemocných strážníků, přičemž většina z nich je zasažena nákazou koronavirem covid-19. I přes toto omezení jsou hlídky MP Zlín přítomny v ulicích krajského města v obvyklém množství a věnují se běžným i mimořádným úkolům, které s pandemií souvisí. Vedle kontroly vládních opatření mezi ně patří usměrňování provozu u odběrného místa, kde se střídají s policisty, nebo dohled u pracovišť orgánů veřejné moci, které fungují v omezeném režimu.

„Velmi bych chtěl poděkovat spoluobčanům, kteří neberou současnou situaci na lehkou váhu a zodpovědným přístupem chrání nejen sebe a své okolí, ale současně brání dalšímu šíření nákazy,“ doplnil ředitel Kladníček.

Společně s Vámi si přejeme, abychom toto nelehké období co nejdříve překonali a život se opět vrátil k normálu. K normálu, který nám mnohdy připadal tak nudný a šedý, ale nyní vidíme, jak byl ve skutečnosti bohatý a barevný. Zkusme to proto vydržet společně!

– pj –