První místo mezi osobami, které byly v roce 2019 převezeny strážníky Městské policie Zlín do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži, bezkonkurenčně obsadila 58letá notorická výtržnice ze Zlína. Ta nedobrovolný převoz do tohoto specializovaného zdravotnického zařízení absolvovala celkem 23 krát. Dotyčná ovšem ani v novém roce nezahálí a své okolí „prudí“ prakticky kdykoliv a kdekoliv se vyskytne.

V pátek 31. ledna 2020 po páté hodině odpolední se na linku 156 obrátil řidič osobního automobilu, který hodlal opustit parkoviště v centru města. Tou dobou se zde ovšem pohybovala také výše uvedená podnapilá osoba, která se rozhodla, že nikam nepojede. Stoupla si přímo před jeho vůz a ještě v době příjezdu strážníků se „důležitě“ opírala o přední kapotu.

Hlídka MP Zlín následně zjistila, že se jedná o její klasický vrtoch, který pramení z pocitu, že jí nikdo vlastně nic nemůže, zatímco ona může všechno a všem. Protože ale v důsledku opilosti dáma nedokázala kontrolovat své chování, bylo o jejím dalším osudu rozhodnuto. Po absolvování lékařského vyšetření ji strážníci převezli opět k bezpečnému vystřízlivění. Za leden nového roku si tak připsala v počtu převozů a pobytů na záchytce rekordní šestku.

Netrvalo bohužel dlouho a dotyčná byla zpět. Zatímco její další víkendové eskapády tentokrát nestály za řeč, v pondělí 3. února se předvedla opět v celé své síle.

Tři čtvrtě hodinu po poledni oznámila hlídce MP Zlín náhodná svědkyně, že problémová žena řádí v supermarketu v centru Zlína. Jak bylo následně zjištěno, zde se se vymočila přímo před vstupními dveřmi. Poté se odebrala do vestibulu provozovny a teprve tady se bez uzardění a spěchu začala oblékat.

V odpor vzbuzujícím jednání dotyčné tentokrát strážníci spatřili podezření z přečinu výtržnictví. Z tohoto důvodu ji omezili na osobní svobodě a poté předali k dalšímu šetření hlídce republikové policie.

– pj –