Noční potyčku mezi problémovými bezdomovci ukončil až zákrok strážníků

Další z mnoha potyček mezi sociálně nepřizpůsobenými osobami se odehrála v centru Zlína v úterý 18. června 2024.

Hodinu před půlnocí přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín telefonické oznámení o konfliktu mezi několika osobami. Nejbližší hlídka dorazila na místo incidentu během šesti minut a nalezla zde 32letého muže z Havířova s krví na rukou a tvářích. Dále se zde nacházeli i další dva aktéři příběhu, 30letá žena a 41letý muž, oba ze Zlína, a všichni tři strážníkům poměrně dobře známí pro své časté jednání za hranou zákona.

Hlídka MP Zlín poskytla zraněnému muži první pomoc, přivolala zdravotnickou záchrannou službu a současně začala rozplétat složitosti vzájemného soužití těchto tří osob. Nepřekvapí, že všichni aktéři byli pod vlivem alkoholu, kdy analyzátor alkoholu v dechu naměřil hodnoty od 2 do 3,6 promile.

Zraněný uváděl, že byl v podstatě bezdůvodně a nevyprovokovaně napaden ze strany ženy a druhého muže. Ti po něm měli dokonce hodit dlažební kostku, kterou ho zasáhli do hlavy, načež upadl na krátkou chvíli do bezvědomí. Žena a druhý muž, ale i další svědci pak ve vzácné shodě uvedli, že agresivně se naopak projevoval právě zraněný, který se sám pořezal o střepy láhve, kterou krátce předtím rozbil. Podle nich to měl být také on, kdo vrhal žulovou dlažbu po ženě a muži a v místě dělal zbytečný rozruch.

Protiprávní jednání tak bylo s ohledem na všechny relevantní skutečnosti vyhodnoceno jako podezření z přestupku proti občanskému soužití a bude mít dohru před správním orgánem.

– pj –

ID DS: 5ttb7bs | e-mail: posta@zlin.eu | informace: +420 577 630 500 | foto a webdesign: www.reklamni-inzenyri.cz
Zásady používání cookies