Že se to i s alkoholickými nápoji musí tak nějak umět, píšeme pořád dokola. Bohužel stále dokola se opakující případy těch, kteří neznají vlastní míru, dokazují, že bude z této oblasti o čem psát i do budoucna.

Mezi neslavné rekordmany lze jistě zařadit 41letého muže ze Zlína, který se ve středu 13. července 2022 zpil pod obraz a ustlal si na zemi v supermarketu v oddělení pečiva. Když s opilcem, který byl gumový jak několik dnů starý rohlík, nedokázaly pohnout prodavačky ani ostraha, zamířila na místo hlídka Městské policie Zlín.

Strážníci nalezli kvílícího muže bez viditelného zranění, ale z jeho hrdelních projevů pochopili, že pociťuje silnou bolest v oblasti krku. Na místo proto přivolali zdravotnickou záchrannou službu a ještě do jejího příjezdu provedli orientační vyšetření. To prokázalo hodnotu přes 5 promile alkoholu v dechu!

Nepřekvapí proto, že zdravotníci dotyčného převezli k dalšímu vyšetření a případné hospitalizaci do krajské nemocnice.

Na mladou dívku, která leží na zastávce MHD, byla upozorněna MP Zlín v pátek 15. července ve večerních hodinách.

Strážníci zjistili, že jde o teprve 15letou dívku ze Zlína, vedle níž se nacházela z poloviny prázdná láhev se slivovicí. Orientační vyšetření prokázalo přes 1,6 promile alkoholu v dechu, a proto se ani tato událost neobešla bez zásahu zdravotníků. Ti ji po provedeném ošetření převezli na dětskou JIP ve zlínské nemocnici.

V nemocnici skončil také 23letý muž ze Zlína, kterého nalezl v horizontální poloze a ve stavu těžké opilosti náhodný kolemjdoucí.

Krátce po půl třetí hodině ráno v sobotu 16. července tak na místo zamířila motorizovaná hlídka Útvaru kynologické služby MP Zlín a následně i zdravotnická záchranná služba.

Z nemocnice zpět do nemocnice pak putoval v sobotu 16. července dopoledne 38letý muž ze Zlína. Ten si do nemocnice přivolal vozidlo taxislužby a nechal se odvézt do místní části Burešov. Řidičce ještě během jízdy sdělil, že po operaci odmítl další hospitalizaci a nyní se nechá odvézt na místo, kde jej vyzvednou kamarádi. Řidičce taxíku se ovšem jeho do značné míry abnormální chování silně nepozdávalo, a tak po jeho vysazení informovala MP Zlín. Této ženě možná dotyčný vděčí za svůj život.

Přibližně 20 minut od přijetí oznámení nalezla hlídka Útvaru operativního zásahu MP Zlín bezvládného muže v blízkosti tamní zahrádkářské kolonie. Muž ležel na trávníku mezi cestou a plotem, vedle sebe měl dvě prázdné láhve od tvrdého alkoholu a tři plechovky od piva. Dotyčný nekomunikoval, nedokázal se samostatně pohybovat a projevovaly se u něj poruchy vědomí. Hlídka MP Zlín proto zalarmovala zdravotnickou záchrannou službu, která s ním po prvotních úkonech spěchala opět do krajské nemocnice.

– pj –