Nevíme přesně, co za „matroš“ bere, ale rozhodně to funguje! Tedy alespoň pokud jde dotyčnému o to, aby docílil změny chování, při níž ho budou ostatní považovat bez nadsázky za magora.

Dvacet minut po desáté hodině dopolední v pondělí 4. května 2020 přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín oznámení z čtvrti Zálešná. Zde se měl pohybovat muž zjevně ovlivněný alkoholem nebo jinou návykovou látkou, který se snažil vniknout do jednoho z tamních rodinných domů.

Již o tři minuty později na místo dorazila motorizovaná hlídka MP Zlín. Strážníci se zkontaktovali s volající, která jim označila podezřelého muže. Ten se nacházel na zahradě jejího souseda a bylo zjištěno, že se jedná o 31letého muže ze Zlína. Dotyčný se strážníkům „pochlubil“, že patří mezi pravidelné konzumenty pervitinu a v místě něco hledá, protože si tam něco zapomněl, ale vlastně ani neví, co to bylo… Projednávání jeho chování nabralo na dramatičnosti ve chvíli, kdy se dal dotyčný na zběsilý útěk přes okolní zahrádky. Divoce přitom skákal přes živé ploty i pevné zábrany a směřoval k řece Dřevnici. Ani jarní vodní tok s místní hloubkou necelého půl metru jej však nezastavil. Nabuzený muž jej s nepředstíranou vervou přebrodil a na druhém břehu ve čtvrti Podvesná, se vrhl k jednomu z baťovských domků, kde se pokusil vydrápat do otevřeného okna. Odtud ho už ale sundali strážníci, kteří museli překonat jeho aktivní odpor za použití donucovacích prostředků.

Následné orientační vyšetření neprokázalo ovlivnění alkoholem, ale potvrdilo dřívější slova samotného podezřelého, že je pravidelným uživatelem pervitinu. Protože dotyčný nedokázal kontrolovat své chování, následoval po lékařské prohlídce jeho převoz do protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanice v Kroměříži. Z přestupků proti veřejnému pořádku a majetku se nyní bude zpovídat před správním orgánem.

– pj –