K potyčce mezi sociálně nepřizpůsobenými muži, která se odehrávala v centru Zlína v neděli 24. března 2019 dopoledne, byla přivolána Městská policie Zlín.

Krátce před jedenáctou hodinou přijalo stálé operační centrum MP Zlín oznámení od kolemjdoucích svědků. Ti službukonajícímu strážníkovi sdělili, že u fontány na náměstí Míru došlo k potyčce mezi dvěma bezdomovci, kdy jeden z nich několikrát kopl do ležícího. Na místo incidentu tak ihned vyrazila nejbližší motorizovaná hlídka. Současně byl prověřen záznam z kamery městského dohlížecího systému, na němž bylo zjištěno několik kopů, které směřovaly na hlavu poškozeného.

Hlídka MP Zlín následně zjistila, že napadeným je 33letý muž ze Zlína a útočníkem pak 38letý muž z okresu Bruntál. Oba měli vážné problémy s kontrolu vlastního chování, což bylo zapříčiněno předchozí konzumací alkoholu. Orientační vyšetření prokázalo 2,6 promile alkoholu v dechu u agresora a téměř 2,9 promile u napadeného.

Vzhledem ke způsobu vedení útoku pojala hlídka MP Zlín podezření ze spáchání přečinu výtržnictví. Podezřelého proto omezila na osobní svobodě a předala k dalšímu šetření Policii ČR.

Napadený byl následně převezen s krvácivým zraněním v obličeji zdravotnickou záchrannou službou za asistence MP Zlín do krajské nemocnice.

– pj –