Každý konzument alkoholu nebo jiných návykových látek, který je držitelem řidičského oprávnění, spolehlivě ví, že jejich konzumace se vylučuje s řízením vozidla v silničním provozu. Stejně tak ví, že případné nerespektování takového omezení může vést k vysokým pokutám, zákazu činnosti nebo dokonce k trestnímu stíhání. Přesto ani tyto tresty mnohé z našich spoluobčanů neodradí, což dokazují další dva případy z minulých dní, které řešila Městská policie Zlín.

Půlhodinu před půlnocí v pátek 31. července 2020 prováděla hlídka MP Zlín kontrolu sídliště Jižní Svahy. Pozornost strážníků přitom upoutal řidič osobního motorového vozidla, který divoce vyjel z parkoviště u tamního koupaliště a pokračoval v rychlé jízdě nočním sídlištěm. Podezření, že by mohl být pod vlivem alkoholu, se záhy ukázalo jako více než důvodné. Analyzátor alkoholu se u devatenáctiletého mladíka ze Zlína zastavil na hodnotě téměř 0,8 promile. Strážníci poté předali dotyčného k dalšímu opatření kolegům z republikové policie.

V úterý 4. srpna 2020 před jednou hodinou ranní pak zastavila hlídka MP Zlín jiné vozidlo na třídě Tomáše Bati v centru Zlína.

Dvacetiletý muž ze Zlína v tomto případě usedl za volant svého vozu pod vlivem návykové látky. Že by se mohlo jednat o nedopatření, ovšem tvrdit nemohl. Během noci byl totiž již jednou zastaven a řešen hlídkou Policie ČR pro stejné protiprávní jednání. Také v tomto případě ho strážníci předali opět policistům.

– pj –