Další případ napadení psa druhým psem, ke kterému došlo v centru Zlína, řešila hlídka městské policie v sobotu 23. května 2020 odpoledne.

Po příjezdu na místo strážníci zjistili, že mladá žena procházela po chodníku se svým malým psíkem. Když je spatřil větší pes, který byl toho času přivázán ke sloupku vývěsky, povedlo se mu vodítko odvázat a na menšího psa zaútočil. Toho pokousal a způsobil mu krvácivé zranění na zadním běhu. Když se namísto dostavila i majitelka většího psa, odmítla zde setrvat a odešla pryč.

Během řešení incidentu ji však oznamovatelka spatřila nedaleko a označila ji strážníkům. Ti zjistili, že jde o 65letou ženu, která událost popsala v zásadě shodně s verzí mladé ženy. K odchodu z místa uvedla, že i její pes je nejspíše pokousaný na uchu a odešla proto, že to nechtěla dále řešit. To poté potvrdila i další svědkyně.

Vzhledem k tomu, že v daném případě došlo nepochybně k porušení obecně závazné vyhlášky o pravidlech pohybu psů na veřejných prostranstvích, které navíc skončilo zraněním druhého psa, bude mít protiprávní jednání dohru před správním orgánem.

– pj –