Volně pobíhající sele polekalo řidiče, kteří projížděli v sobotu 6. června 2020 ráno po ulici Hradská nedaleko centra Zlína. Jeden z nich, z obavy o zdraví a život nebohého zvířete, zastavil a odehnal je z vozovky pryč. Následně vytočil telefonní číslo Městské policie Zlín.

Kolem půl desáté na místo dorazila první hlídka MP Zlín, která však zjistila, že odchyt selátka nebude jednoduchou záležitostí. Zvíře se totiž nacházelo v korytě potoka, svým způsobem si užívalo nabyté svobody a nehodlalo s lidmi příliš ochotně spolupracovat. Proto pak trvalo další půlhodinu, než se je podařilo strážníkům odchytit, načež ho umístili do útulku pro zvířata v nouzi.

Po poledni se pak na služebnu MP Zlín dostavil 30letý muž s dotazem, zda-li strážníci náhodou neviděli jeho zatoulané prasátko. To dostal předchozího dne od svých přátel jako dárek k narozeninám a provizorně je ubytoval ve výběhu se slepicemi. Když ráno kur vypustil, vytušilo sele pravou příležitost a pelášilo pryč.

Díky ohleduplnému řidiči a strážníkům se tak mohl novopečený majitel opět shledat se svým prozatím nepečeným selátkem, které si z útulku odvedl domů.

– pj –