Ne zcela pochopitelnou příčinu měla potyčka mezi dvěma muži, u které zasahovaly hlídky Městské policie Zlín v pátek 7. ledna 2022 odpoledne v centru krajského města.

Krátce před půl pátou se na tísňovou linku 156 obrátil 22letý muž z okresu Zlín, který uvedl, že byl verbálně i fyzicky napaden ze strany neznámého muže. K místu incidentu tak vzápětí spěchaly dvě nejbližší motorizované hlídky.

Po příjezdu strážníci spatřili v blízkém parku volajícího, kterého pronásledoval druhý muž. Ten se po spatření hlídky sice zastavil, ale na adresu pronásledovaného křičel výhrůžky a urážky nejhrubšího kalibru.

Hlídka MP Zlín poté zjistila, že se jedná o 38letého muže z okresu Zlín, kterému v organizmu koluje na 1,7 promile alkoholu. Poškozený strážníkům sdělil, že jej dotyčný nejprve obtěžoval, a když se proti takovému jednání ohradil, došlo k nárůstu agresivního chování, které vyvrcholilo dvěma údery do hlavy. Následně se měl útočník také pohybovat ve vozovce, kde na něj troubila auta, a pokřikovat na další kolemjdoucí. Podnapilý muž k celé věci uvedl, že nikomu fyzicky neublížil, oba to mysleli dobře a jen se neshodli.

Podezřením z přestupku proti občanskému soužití se bude nyní zabývat správní orgán. V případě prokázání viny hrozí agresivnímu muži pokuta až do výše 20 tisíc Kč.

– pj –