Pohled na mladého muže, který si přímo mezi prodejními regály skládal do batohu balíčky s kávou, nenechal lhostejným jiného nakupujícího. Když dotyčný „proplul“ i se zbožím kolem pokladen, aniž by se obtěžoval zaplatit, vytočil svědek tísňovou linku 156 a informoval Městskou policii Zlín.

K supermarketu v centru Zlína tak v sobotu 22. ledna 2022 odpoledne vyrazila nejbližší motorizovaná hlídka. Díky detailnímu popisu podezřelého, který oznamovatel poskytl, byl využit také městský kamerový systém. Netrvalo tak dlouho a jeho operátor spatřil mladého muže, který se i s batohem snažil zmizet v nedalekém parku.

O pár minut později kontaktovala hlídka MP Zlín 21letého mladíka, který se ke krádeži zboží přiznal a strážníkům vydal pět balení pražené kávy, každé o hmotnosti 0,5 kg. Jak sám uvedl, nepatří mezi milovníky tohoto lahodného moku, ale měl v úmyslu kávu zpeněžit.

Při prověrce totožnosti podezřelého pak vyšlo najevo, že v poslední době se dotyčný dopouští krádeží prakticky soustavně a je proti němu vedeno trestní řízení. Strážníci proto o incidentu vyrozuměli republikovou policii, která si muže převzala k dalšímu opatření.

– pj –