Oznámení od rodinného příslušníka, který měl důvodnou obavu o svého příbuzného, prověřovala hlídka Městské policie Zlín ve středu 31. října 2018 dopoledne. Jak se záhy ukázalo, byla starost více než opodstatněná a bez všímavých sousedů a rychlé pomoci strážníků mohly být následky fatální.

Dvacet minut před polednem přijalo stálé operační centrum MP Zlín oznámení, podle kterého se v jednom z bytových domů na sídlišti Jižní Svahy může nacházet člověk v ohrožení života. Na volajícího se totiž obrátili sousedi 59letého muže, před jehož bytem se již druhý den nacházely nevyzvednuté jídlonosiče s obědem. Vstupní dveře přitom nešly otevřít, neboť se klíč nacházel z vnitřní strany zámku, a na zvonění a klepání uvnitř nikdo nereagoval.

Hlídka MP Zlín se na místo dostavila během sedmi minut a zjistila, že se byt nachází ve 4. poschodí. Po vyhodnocení situace strážníci požádali o pomoc sousedku, která jim umožnila přístup na vlastní balkón. Právě zde pak zaslechli z inkriminovaného bytu slabé volání o pomoc.

Strážníci proto přelezli na balkón ohroženého muže, s pomocí nářadí otevřeli dveře a vstoupili dovnitř. V koupelně poté nalezli ležícího muže, který zde před mnoha dlouhými hodinami upadl a zaklínil se zde.

Dotyčný se necítil dobře, byl dezorientovaný, podchlazený a stěžoval si na bolesti.  Strážníci mu proto poskytli neodkladnou pomoc a na místo ihned přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Lékař poté rozhodl o převozu indisponovaného muže do krajské nemocnice.

– pj –