Tvrdé přistání neidentifikovatelného létajícího předmětu zaznamenala pěší hlídka Městské policie Zlín v sobotu 6. února 2021 večer na parkovišti u autobusového nádraží. Z místa hned poté rychle mizela záhadná postava, zatímco jiná se spěšně přesouvala ze silničního nadjezdu k místu dopadu.

Trvalo pak jen několik málo desítek vteřin, než strážníci rozkryli tuto záhadu. Konstrukce z drátů nebyla pozůstatkem mimozemské lodi, ale jednalo se o nákupní vozík z nedalekého supermarketu.

Postavou, která se dostavila na místo jeho dopadu tak nebyl podle očekávání zelený mužíček s dlouhými tykadly, ale 15letý místní mladík, který jej přehodil přes zábradlí nadjezdu a zřejmě s určitým uspokojením sledoval jeho dopad. Ten, který vzal nohy na ramena, byl pak jeho náctiletý kumpán, který původně hlídal, aby vozík nepřistál nikomu na kapotě či v horším případě na hlavě. Alespoň jeden světlý moment v tomto bizarním příběhu.

Hlídka MP Zlín následně kontaktovala zástupce majitele vozíku, který škodu předběžně vyčíslil na 5 000 Kč. Chlapce si poté převzali jeho rodiče a přestupek proti majetku nyní bude mít dohru před správním orgánem, který rozhodne o případné pokutě i ve věci náhrady způsobené škody.

– pj –