Plno práce měli strážníci Městské policie Zlín během páteční noci 17. července 2020 na zlínském autobusovém nádraží.

Krátce před jedenáctou hodinou přijal operační důstojník na tísňové lince 156 oznámení o potyčce, při níž má přítomný muž fyzicky napadat ženu. Na místo tak zamířila hlídka Útvaru kynologické služby MP Zlín, která se nacházela nejblíže.

O několik okamžiků později se strážníci zkontaktovali s 26letou zjevně těhotnou ženou, která potvrdila, že před krátkou chvílí obdržela facku od svého ex, se kterým se pohádali a vzájemně si vynadali.

Mezitím se další hlídka MP Zlín zkontaktovala na blízkém nadjezdu s 34letým mužem z okresu Vyškov, který je oním ex. Ten byl značně rozčílen, což bylo zapříčiněno skutečností, že s dotyčnou čeká dítě, avšak matka jejich budoucího potomka se nikterak neomezuje v konzumaci alkoholických nápojů. Toho dne měla zakoupit láhev vodky, kterou přinesla mezi své známé z řad sociálně nepřizpůsobených jedinců, společně s nimi láhev vyprázdnila a po příchodu bývalého druha obdržela vedle výčitek a nadávek také facku, aby se prý vzpamatovala.

Jestli se ovšem mladá žena nakonec vzpamatovala, se strážníkům zjistit nepodařilo, protože museli poskytnout první pomoc další osobě. Jen kousek od místa, kde řešili předchozí událost, totiž upadla na zem 25 letá žena z Prahy, která prodělala epileptický záchvat.

Hlídka MP Zlín na místo přivolala zdravotnickou záchrannou službu a během záchvatu i po jeho odeznění dohlížela na zdravotní stav indisponované ženy. Přítomná lékařka poté rozhodla o jejím převozu do krajské nemocnice.

Mezitím byla přivolána další hlídka MP Zlín na jedno z nástupišť, kde se nacházel ležící muž. Dotyčnému naštěstí po zdravotní stránce nic nechybělo, jen se cítil lehce společensky unaven, a tak se rozhodl načerpat síly v horizontální poloze na to, aby si mohl zavolat taxíka, který jej dopraví k domovu.

– pj –