Na nezvanou návštěvu 29letého muže budou jistě dlouho vzpomínat obyvatelé bytového domu na sídlišti Jižní Svahy.

Čtvrthodinu po deváté hodině večerní v sobotu 16. května 2020 přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín nezvyklé oznámení. Podle volajícího se v jejich domě vyskytl neznámý cizí muž, který volá o pomoc a tvrdí, že ho pronásleduje celý trolejbus lidí. Na místo tak zamířila nejbližší motorizovaná hlídka.

O několik minut později strážníci zjistili, že se dotyčný nachází v posledním patře domu. Když se s ním pokusili navázat verbální kontakt, dotyčný nečekaně uchopil požární žebřík a na hlídku zaútočil. Ta jej proto musela zpacifikovat za použití donucovacích prostředků a muž se částečně zklidnil až s pouty na rukou.

Následně bylo zjištěno, že muže do domu vpustila jedna z obyvatelek, která si myslela, že k nim jde známý. Hned vzápětí se ale zmatený muž pokusil vniknout do jejich bytu, v čemž mu žena s manželem pohotově zabránili. Předpoklad svědkyně, že muž je zcela jistě opilý a možná i „sjetý“, potvrdilo následné orientační vyšetření. To prokázalo téměř 2 promile alkoholu v organizmu i předchozí aplikaci psychoaktivní látky. A protože výtečník stále nedokázal kontrolovat své chování, následoval po lékařském vyšetření jeho převoz do protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanice.

Protiprávní jednání dotyčného bude mít nyní dohru před správním orgánem.

V krátké době se tak jedná o další případ, kdy muž po aplikaci psychoaktivní látky vykazoval poněkud bizarní změny svého chování. O události jsme informovali zde.

– pj –