Těžké pořízení bylo s dvojicí mužů ve věku 47 a 66 let, mezi nimiž údajně zůstaly nevyřízené dluhy z minulosti. Přímo v centru Zlína tak jejich spor přerostl v potyčku, při níž tekla krev, a kterou ukončili až strážníci Městské policie Zlín.

Krátce po jedné hodině odpolední v pondělí 12. července 2021 si všiml strážník provádějící kontrolu náměstí Míru, že na travnaté ploše dochází mezi dvěma muži k hlasité hádce, která již přerůstá ve fyzický atak. Požádal tedy o příjezd další hlídky a aktéry potyčky vyzval, aby v ní nepokračovali. Tomu oba vyhověli, načež mladší tvrdil, že mu starší dluží peníze, zatímco starší uváděl, že mu již vše splatil a nic dalšího nedluží.

Přivolaná hlídka ošetřila staršímu muži drobnou oděrku a podezření z přestupku proti občanskému soužití předala k dalšímu řízení správnímu orgánu.

Chvíle, kdy se znesváření muži v míru rozešli, však netrvala dlouho. O několik minut později totiž strážníkům oznámili kolemjdoucí, že v boční ulici dochází ke rvačce mezi dvěma muži.

Hlídka MP Zlín zde poté nalezla staršího z dříve řešené dvojice mužů, který měl krvácivé zranění na ruce. Mladší jej totiž opět napadl a vzápětí vzal do zaječích. Strážník, který zpozoroval prvotní incident, se za ním okamžitě vydal a dostihl jej v nedalekém sadu Svobody. Agresivní muž však nedbal jeho výzev a pokoušel se o útěk, v němž mu bylo definitivně zabráněno až s použitím donucovacích prostředků.

Přivolaný lékař ošetřil zraněného muže a rovněž vyšetřil útočníka, kterému v organizmu kolovalo na 2,5 promile alkoholu. A protože dotyčný nedokázal kontrolovat své chování, převezli jej strážníci k vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice.

I druhý incident bude mít dohru v přestupkovém řízení u správního orgánu.

– pj –