Je to tak nějak pořád dokola, co upozorňujeme na notoricky známou skutečnost, že se konzumace alkoholických nápojů vylučuje s následným řízením motorového vozidla. A přesto se stále znova vyskytují nové a nové případy, kdy si dosud bezúhonní spoluobčané zbytečně zkomplikují vlastní život.

V neděli 17. července 2022 krátce po půlnoci si hlídka Městské policie Zlín všimla přímo v centru krajského města osobního automobilu, jehož způsob jízdy napovídal, že by s řidičem nemuselo být vše v pořádku. Podezření strážníků se záhy ukázalo jako správné, když u 29letého cizince prokázal analyzátor alkoholu v dechu hodnotu přesahující 1,9 promile.

Tímto množstvím se dotyčný zařadil mezi podezřelé z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Hlídka MP Zlín jej proto omezila na osobní svobodě a předala k dalšímu šetření republikové policii.

Jen nepatrně lépe dopadl na konci května 45letý muž z Brna, který na sebe upozornil tím, že se se svým karavanem vydal jednosměrnou ulicí v protisměru. Protože se v jeho případě zastavil analyzátor na hodnotě 0,9 promile, čeká ho jen přestupkové řízení, které ale jistě skončí uložením správního trestu zákazu činnosti spočívajícího v zákazu řízení motorových vozidel.

Strážníky přitom neobměkčil ani krásnou stojkou, kterou vystřihl u stěny zlínského kongresového centra.

Stejně dopadne i 49letá žena ze Zlína, kterou jen o pár dní později zastavila hlídka MP Zlín na ulici Gahurova.

S hodnotou 0,7 promile alkoholu v dechu se dá jistě bezpečně pohybovat pěšky, pokud jste alespoň trošku trénovaní, ale za volantem také nemá co pohledávat.

– pj –