Mladý muž, který se před řízením motorového vozidla vydatně posilňoval alkoholickými nápoji, si zadělal v sobotu 16. prosince 2017 ráno na pořádný problém. Jeho následná jízda ohrožovala bezpečnost silničního provozu, kdy vozidlo kličkovalo mezi jízdními pruhy. Jenže ve stejnou dobu se vracel z noční směny domů také jeden ze zlínských strážníků, který zalarmoval své kolegy ve službě. O několik minut později tak podezřelý projel kolem jedno z hlídkových vozidel Městské policie Zlín.

Strážníci automobil zastavili a zjistili, že řidičem je 21letý mladík z Březové a uvnitř se nacházejí ještě dva jeho kamarádi. Dotyčný nebyl schopen předložit doklady potřebné k řízení motorového vozidla, které údajně ztratil. Hlídce MP Zlín poté přiznal, že před jízdou vypil několik alkoholických punčů. A nejspíš jich bylo skutečně hodně, protože elektronický analyzátor alkoholu v dechu vykázal při orientačním vyšetření hodnotu téměř 2 promile.

Mladý muž se tak spolehlivě zařadil mezi podezřelé z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Šetření věci si na místě převzala republiková policie.

– pj –