V infarktové situaci se ocitla v neděli 17. června 2018 odpoledne babička 2,5 leté dívenky. Když totiž zaparkovala na ulici v centru města, opustila na okamžik svůj automobil, uvnitř kterého zůstala v dětské sedačce připoutaná vnučka. Jenže přitom ponechala klíč ve spínací skříňce a automobil se po chvíli zamknul. S malou holčičkou, klíči i mobilním telefonem uvnitř. Teplota ve stínu se blížila 30°C a v autě začínalo být brzy nesnesitelně.

Rozrušená 57letá žena naštěstí nezazmatkovala, půjčila si telefon od kolemjdoucí a vytočila linku tísňového volání 156. Za několik málo okamžiků tak na místo vyrazila nejbližší motorizovaná hlídka Městské policie Zlín.

Ještě do příjezdu strážníků však místem projížděla dodávka s mladými členy Sboru dobrovolných hasičů Drnovice (u Valašských Klobouk). Nešťastná žena je proto požádala o pomoc a mladí hasiči nezaváhali. S jejím souhlasem jeden z nich rozbil zadní okénko a 21letá členka sboru se bez ochranného oděvu protáhla dovnitř a vozidlo otevřela.

Vzápětí na místo dorazila také hlídka MP Zlín, která zjistila, že se událost obešla bez vážné újmy na zdraví. Škrábanec na zádech, který utržila mladá hasička od střepu v okně, jí ošetřil strážník a malá holčička se k radosti všech zúčastněných ocitla v bezpečí náruče vystrašené babičky. Zvládnout stresující zážitek jí jistě pomůže i plyšový medvídek, kterého od hlídky dostala.

Městská policie Zlín v této souvislosti upozorňuje, že některé typy automobilů jsou vybaveny tzv. automatickým zamykáním, které po určité době samo uzamkne vůz. Určitě je dobré na tuto skutečnost nezapomínat, a pokud tuto funkci Váš automobil nabízí, neponechávejte při vystoupení klíč ve spínací skříňce, ale mějte jej vždy při sobě.

– pj –