Mladá recidivistka kradla v obchodě cukrovinky. Nyní čelí trestnímu stíhání

Návrat na místo činu se nevyplatil 25leté zlodějce, která se o den později vrátila do velkoplošné prodejny ve Zlíně.

Krátce po čtvrté hodině odpolední ve středu 5. června 2024 přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín oznámení o zadržení pachatele krádeže zboží. Do supermarketu v místní části Prštné tak vzápětí zamířila nejbližší motorizovaná hlídka.

O čtvrt hodinu později strážníci zjistili, že mají co do činění s 25letou ženou ze Zlína. Ta se krádeže ovšem nedopustila nyní, ale již o den dříve, kdy bez zaplacení odnesla deset čokolád v hodnotě 1 349 Kč. Její protiprávní jednání bylo zachyceno vnitřním kamerovým systémem provozovny a záznam byl vyhodnocen až po jejím odchodu. Když na druhý den opět přišla do obchodu, spadla pomyslná klec.

Hlídka MP Zlín se od dotyčné dozvěděla, že motivací ke krádeži byla finanční tíseň a odcizené zboží tak bylo nejspíše určeno k dalšímu pochybnému prodeji. Při ověřování totožnosti mladé ženy navíc vyšlo najevo, že dotyčná již byla za podobný skutek v minulých třech letech odsouzena nebo potrestána. Tím se kvalifikovala mezi podezřelé z přečinu krádeže a strážníci ji proto předali k dalšímu šetření kolegům z republikové policie.

– pj –

ID DS: 5ttb7bs | e-mail: posta@zlin.eu | informace: +420 577 630 500 | foto a webdesign: www.reklamni-inzenyri.cz
Zásady používání cookies