Jarní prázdniny jsou v plném proudu a pro rodiče je mnohdy obtížné zajistit svým dětem vhodný program nebo alespoň hlídání. Pokud však potomci zůstávají byť jen po malou část dne sami, doporučujeme rodičům, aby s nimi předem probrali možná rizika a připomněli jim, že ještě stále existují věci, které dětem do rukou nepatří. Příběh, který se odehrál v neděli 24. února 2019 večer na sídlišti Jižní Svahy, totiž mohl skončit tragicky.

Čtrnáct minut před devatenáctou hodinou přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín oznámení, že před vchodem jednoho z bytových domů leží mladá dívka, která je zřejmě opilá. Na místo tak ihned zamířila motorizovaná hlídka z tamního okrsku.

O několik minut později se strážníci zkontaktovali s oznamovatelem a další svědkyní, kteří se na místě nacházeli společně s nezletilou dívkou. Ta ležela na chladné zemi a ústa měla plná zvratků. Hlídka MP Zlín ji proto udržovala ve stabilizované poloze, aby se neudusila, přičemž se však svíjela ve velkých bolestech břicha. Vzhledem k jejímu stavu byla na místo ihned přivolána zdravotnická záchranná služba. Od svědků pak strážníci zjistili, že dívka se nejprve potácela po chodníku, pak upadla a několikrát zvracela. Když se jí snažili pomoci, nemohla stát na nohách, nedokázala nijak komunikovat a jen zvracela.

Ještě do příjezdu ambulance na místo přišla také babička nezletilé dívky, která na ni již více než hodinu čekala doma. S jejími rodiči se předtím dohodla, že u ní vnučka přespí, a když viděla, v jak zuboženém stavu se nyní dívka nachází, propukla v pláč.

V době přítomnosti zdravotníků se na místo dostavili také rodiče mladého děvčete. Ti strážníkům sdělili, že dcera šla ven společně s kamarádkou a byli domluvení, že nejpozději do šesti hodin večer dorazí k babičce. To se však nestalo, dcera nezvedala telefon, a proto ji už začali sami hledat.

Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje po provedení neodkladných úkonů transportovala mladé děvče na jednotku intenzivní péče krajské nemocnice. Hlídka MP Zlín vyhodnotila incident jako podezření ze spáchání trestného činu podání alkoholu dítěti. Šetření události si tak následně převzali kolegové z obvodního oddělení republikové policie.

– pj –