Městská policie Zlín upozorňuje veřejnost na dopravní omezení, k nimž dojde ve Zlíně v následujícím období v souvislosti s konáním několika sportovních akcí.

Již zítra, tedy v sobotu 12. září 2020 omezí silniční provoz v centru města festivalový půlmaraton.

V odpoledních hodinách, přesněji od 14:30 do 19:00 hodin, zásadním způsobem zasáhne do organizace dopravy ve městě a vyžádá si úplné uzavírky některých ulic. Ve směru od Fryštáku se tak motoristé nejlépe dostanou ve směru na Otrokovice přes sídliště Jižní Svahy a Gahurovu ulici, stejně tak od Otrokovic na Jižní Svahy nebude možno projet přes Prštné, ale bude nutno využít příjezd po Gahurově ulici v centru. Uzavřena bude také část Benešova, Fügnerova, Havlíčkova a Hlavničkova nábřeží, Nábřeží na Rybníkách a část ulice Dlouhá. Kompletní přehled uzavírek i informace o objížďkách a provozu MHD naleznete zde: https://www.zlinskypulmaraton.cz/doprava.

Na zajištění bezpečného průběhu letošního půlmaratonu se bude podílet patnáct strážníků, kteří budou společně s policisty a pořadateli dohlížet na respektování dopravního značení a bezpečností běžců i přihlížejících.

O den později, v neděli 13. září 2020, se na zlínském fotbalovém stadionu Letná uskuteční utkání 3. kola nejvyšší fotbalové soutěže, kdy domácí Ševci přivítají soupeře z brněnské Zbrojovky. Utkání bylo vyhodnoceno jako rizikové a v lokalitě Cigánov i v okolí stadionu platí přechodná úprava silničního provozu, která omezuje možnost zastavení a stání vozidel. Podobná omezení lze očekávat také při dalším domácím fotbalovém utkání s Olomoucí, které se odehraje v sobotu 26. září 2020.

Děkujeme řidičům, kteří místa poblíž stadionu využívají k parkování, za respektování dopravního značení.

O týden později, o víkendu 19. – 20. září 2020, se ve Zlíně uskuteční 2. ročník Supersprint Triatlonu Zlín 2020. Ten přinese opět uzavírky v centru Zlína, konkrétně na ulici Hradská, náměstí T. G. Masaryka a v lokalitě Růmy. Z centra Zlína na Kudlov se tak řidiči dostanou pouze kolem Lesního hřbitova nebo přes Jaroslavice. Spojení Kudlova s centrem města prostřednictvím MHD bude v době závodu zajištěno náhradní autobusovou linkou č. 32X

V neděli 4. října 2020 se ve Zlíně uskuteční závod horských kol Zlínská 50. Závodníci se vydají kolem baťovských domků ve čtvrti Letná do lesů nad Zlínem až k Hradu Malenovice a při cestě zpátky vystoupají k Majáku na Tlusté hoře. Dopravní omezení se tak dotknou ulice U Zimního stadionu, Pod Rozhlednou a parkovišť pod sportovní halou i dalších.

V neděli 18. října 2020 od 9:30 do 13:00 hodin se pak v centru Zlína uskuteční tradiční městský běh Přes valašské kotáry – běh Zlínem. Závodníci budou startovat na náměstí Míru, odkud poběží přes tržiště, sad Svobody a ulici Bartošova zpět na náměstí

Městská policie Zlín v této souvislosti důrazně doporučuje obyvatelům Zlína, aby se s předstihem seznámili s plánovanými dopravními omezeními a vždy dbali pokynů pořadatelů, strážníků i policistů.

– pj –