Ohnutou a poškozenou odchytovou tyčí skončil odchyt agresivního psa, k němuž došlo v úterý 10. ledna 2023 odpoledne ve zlínské místní části Jaroslavice.

Krátce před půl druhou přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín oznámení, že se u provozovny v Jaroslavicích objevil velký pes, který obtěžoval tamního pracovníka. Tomu se jej podařilo zavřít do haly a poté vytočil linku 156.

Strážníci po příjezdu zjistili, že se jedná o fenu středoasijského pasteveckého psa, pro nějž je typická robusní stavba těla, velká síla, odvaha a nedůvěřivost k cizím lidem. Samice dorůstá v kohoutku výšky přes 60 cm a dosahuje hmotnosti kolem 50 kg.

Zatímco naložení statného psa do vozidla odchytové služby proběhlo relativně v poklidu, poté, co strážníci dorazili do útulku pro zatoulaná zvířata, bylo na problémy zaděláno. Zuřícího psa se podařilo bezpečně vyložit a umístit do kotce až za pomoci další hlídky, přičemž museli strážníci použít odchytové tyče hned dvě. O síle zvířete svědčí to, že dokázalo jednu z nich poškodit.

Protože je znám majitel feny, který není schopen zabezpečit svá zvířata opakovaně, bude věc opětovně oznámena správnímu orgánu jako podezření z přestupku podle zákona na ochranu zvířat proti týrání.

– pj –