K nebezpečnému incidentu, kdy měl jeden řidič vyhrožovat druhému použitím střelné zbraně, spěchaly hlídky Městské policie Zlín ve čtvrtek 21. března 2019 odpoledne do místní části Malenovice.

Devět minut po půl druhé přijalo stálé operační centrum MP Zlín prostřednictvím linky tísňového volání 156 naléhavé oznámení od řidiče vozidla jedoucího ve směru z Otrokovic do Zlína. Toho měl ohrožovat druhý řidič, který jej předtím předjel nebezpečným způsobem. Následovalo zastavení obou vozidel s pokusem o napadení a vyhrožování použitím střelné zbraně, kterou měl mít agresor s sebou ve vozidle.

Operační důstojník na místo nasměroval nejbližší kameru městského dohlížecího systému a na pomoc ohroženému řidiči ihned vyslal dvě motorizované hlídky. Obě vozidla mezitím odbočila na hlavní malenovické křižovatce do Masarykovy ulice, kde zůstala stát. Ani zde však konflikt neutichl. Verbální útoky dokonce doprovodil agresivní muž kopáním do bočních dveří vozu druhého z řidičů, načež z místa odjel.

Pět minut od nahlášení události hlídky MP Zlín zastavily vozidlo s 39letým podezřelým na třídě 3. května. Ten měl u sebe skutečně malorážkovou pistoli, která si svým vzhledem nijak nezadá s běžnou zbraní. Strážníci jej proto omezili na osobní svobodě a následně předali kolegům z republikové policie. Konečná právní kvalifikace protiprávního jednání tak nyní bude předmětem dalšího šetření.

– pj –