V alkoholovém opojení a už docela unavení přijdete domů. Z posledních sil si sundáte oblečení, které poskládáte nebo pověsíte na okolní nábytek. Rádi byste si oblékli pyžamo a zalehli do měkké postele ke spravedlivému spánku. Pyžamo se však nedaří nalézt a tak zalehnete nazí. No a co, vždyť jste doma, ne?

Asi tohle se mohlo honit v hlavě 64letého muže z okresu Zlín, který se vypravil do krajského města. Potíž však byla v tom, že ono „doma“ nebylo skutečně doma, ale v místnosti s bankomatem jednoho z peněžních ústavů v centru Zlína. Zde na něj v úterý 6. srpna 2019 před půl šestou narazil jiný klient, který si rychle rozmyslel, jestli je výběr hotovosti za daných okolností skutečně nutný. Hned poté o události vyrozuměl Městskou policii Zlín.

Strážníci na místo dorazili během 4 minut od přijetí hlášení. Spícího nahého muže, vedle něhož se nacházela finanční hotovost, probudili a zjišťovali, co se mu přihodilo. Orientační vyšetření s výsledkem 1,7 promile napovědělo, že významnou roli sehrál také v tomto příběhu alkohol. Dotyčný se na nic nepamatoval a uváděl, že jeho poslední vzpomínka se týká příjezdu do města.

Strážníci mu poté pomohli najít svršky, které se nacházely různě v místnosti – kalhoty byly pověšeny přímo u bankomatu, ponožky a obuv byly uloženy na radiátoru atd. Následně na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která provedeným vyšetřením vyloučila zdravotní indispozici.

Protože dotyčný dokázal kontrolovat své chování, mohl nakonec z místa odejít po svých.

– pj –