Těžké pořízení bylo v úterý 6. listopadu 2018 se dvěma výtečníky, kteří to poněkud přehnali s konzumací alkoholických nápojů.

Dvě minuty po devatenácté hodině přijalo stálé operační centrum městské policie několik oznámení o podnapilém muži. Ten se promenádoval po čtyřproudé silnici I. třídy v místní části Podhoří, kde zastavoval projíždějící vozidla.

Když strážníci dorazili o několik minut později na místo, zjistili, že se jedná o 23letého muže z Uherského Hradiště, který neměl páru o tom, co ještě před chvílí prováděl a jen velmi nepřesně si byl schopen uvědomovat, kde se vůbec nachází. Orientační vyšetření pak prokázalo, že mu v organizmu koluje na 2,3 promile alkoholu.

Protiprávní jednání, kterým ohrožoval nejen sebe ale i posádky projíždějících aut, nyní bude mít dohru u správního orgánu.

O půlhodinu později pak jiná hlídka vyjížděla na pomoc ležícímu muži na sídlišti Jižní Svahy.

V tomto případě strážníci zjistili, že jde o 32letého muže z Uherského Brodu, u nějž se analyzátor alkoholu v dechu zastavil na hodnotě 2,5 promile. Protože si dotyčný stěžoval na bolest břicha, přivolala mu hlídka na místo zdravotnickou záchrannou službu. Ještě do jejího příjezdu se však opilec pokusil strážníky fyzicky napadnout, a tak si musel na příjezd zdravotníků počkat v poutech.

Strážníci následně asistovali při jeho převozu k lékařskému vyšetření do krajské nemocnice.

– pj –