„Výbornou“ radu, na kterou pamatuje také trestní zákoník, údajně poskytl 14leté dívce její kamarád. Ta se mu měla předtím svěřit, že v minulém týdnu nalezla v průmyslovém areálu cizí platební kartu. Dotyčný jí měl doporučit, aby ji nevracela a neodevzdala, ale aby ji místo toho zkusila sama použít k zaplacení útraty. A tak se mladé děvče pustilo v pondělí 1. října 2018 do tohoto dobrodružství.

Krátce po půl třetí odpoledne přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín oznámení z prodejny drogerie. Zde se nacházela mladá zákaznice, která se pokusila zaplatit za nákup platební kartou. K té však neznala potřebný PIN a dokonce ani nevěděla, kdo je majitelem karty. Na místo tak ihned zamířila nejbližší motorizovaná hlídka MP Zlín.

Strážníci si po příjezdu vyslechli výše popsanou historku a poté překvapené dívce sdělili, že její jednání kvalifikuje trestní zákoník jako přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku s trestní sazbou pro dospělého až na dvě léta odnětí svobody.

I když se vzhledem k věku podezřelé nejednalo o trestně odpovědnou osobu, byla na místo přivolána republiková policie, která si věc převzala k dalšímu šetření.

– pj –