Zřejmě ne zcela harmonické poměry panují ve vztahu mezi 27letým mužem a jeho 19letou přítelkyní. Ta se totiž v neděli 10. června 2018, přibližně hodinu po půlnoci, musela obrátit prostřednictvím vypůjčeného telefonu na zlínskou městskou policii s žádostí o pomoc. Na nábřeží řeky Dřevnice, kde se volající nacházela, tak vzápětí zamířila nejbližší motorizovaná hlídka.

Po příjezdu se strážníci zkontaktovali s mladou ženou, která jim sdělila, že mezi ní a jejím přítelem došlo k rozepři. Celý incident měl vygradovat fyzickým útokem, při němž ji chytil pod krkem, třásl s ní a dokonce ji povalil na zem. Ještě než z místa i od své přítelkyně odešel pryč, vzal její kabelku a tu i se všemi věcmi uvnitř hodil do řeky, která se tou dobou vypružila k průtoku 0,4 m3.s-1.

Strážníci se tak nejprve věnovali vylovení kabelky, v níž se nacházel mobilní telefon, veškeré osobní doklady i klíče od domu, z vodního toku. To se jim vzápětí povedlo díky jednomu z členů hlídky, jenž si vyzul služební obuv a vyhrnul si nohavice kombinézy. Hned poté se pokusili telefonicky kontaktovat i označeného přítele, který se však odmítnul na místo vrátit s tím, že se již nachází mimo město.

Celý incident, při němž mladá žena utrpěla škodu na majetku v podobě poškozeného oděvu a kabelky včetně jejího obsahu, nyní bude mít dohru před správním orgánem. Jak se již dá ale tušit, ani sebevětší pokuta spletitý labyrint jejich společného soužití nevyřeší.

– pj –