V sobotu 14. září 2019 se ve Zlíně uskutečnil sraz absolventů a studentů Univerzity Tomáše Bati. Stalo se tak u příležitosti oslav 50 let zlínské Fakulty technologické a pro účastníky setkání byl nachystán bohatý program, jehož část se odehrávala ve večerních hodinách také pod širým nebem. A právě tento kulturní program přilákal pozornost 43letého muže ze Zlína, který se sice nemůže pochlubit diplomem žádné z renomovaných univerzit, zato jeho záznamy v policejních evidencích by samy o sobě vydaly na samostatnou brožuru. Jak se již asi dá tušit, po sobotě bychom do ní mohli přidat další kapitolu.

Několik minut po deváté hodině se na Městskou policii Zlín obrátila ostraha společenské akce s žádostí o pomoc při řešení poškození majetku. Na místo tak zamířila nejbližší motorizovaná hlídka.

O několik minut později strážníci zjistili, že 43letý muž se opakovaně snažil dostat do uzavřeného prostoru, kde probíhal program. To zkoušel nejprve vstupem pro akreditované hosty a poté přes plot. Když se mu to ani v jednom případě nepodařilo, dostal nápad hodný hodnoty 1,3 promile alkoholu v organizmu. Usedl totiž na jízdní kolo a rozjel se proti plotu v úmyslu jej prorazit. To se mu vcelku pochopitelně nepovedlo, ale došlo k poškození pletivového pole a dotyčný si také stěžoval na pobolívající ruku.

Protože se incident odehrál při provozu na pozemních komunikacích, převzali si jeho šetření kolegové z dopravního inspektorátu republikové policie.

– pj –