Již dvě osoby, jejichž osobní údaje figurovaly v policejní databází hledaných a pohřešovaných, nalezli v letošním roce strážníci Městské policie Zlín.

První událost se odehrála na konci ledna v noci, kdy se 34letý muž z Otrokovic vydal v rozporu s krizovým opatřením Vlády ČR o omezení volného pohybu na nákup alkoholu. Cestou na čerpací stanici jej na toto omezení chtěla upozornit hlídka MP Zlín, jíž se ovšem dotyčný prokázal cizím občanským průkazem. Z pochopitelných důvodů poté následovala detailnější prověření jeho totožnosti, při níž bylo zjištěno, že je hledanou osobou. Strážníci jej proto předvedli na služebnu republikové policie.

Dalšího hledaného, kterým byl 47letý cizinec, nalezla pěší hlídka MP Zlín začátkem února při večerní kontrole sadu Svobody v centru města. Dotyčný se v tomto případě ničeho nedopouštěl, ale jeho vzhled přesně odpovídal popisu zveřejněnému Policií ČR. Předpoklad strážníků, že jde o stejnou osobu, se ukázal jako správný i tento muž následně skončil v rukou policistů.

V loňském roce nalezli strážníci MP Zlín v rámci hlídkové služby celkem 11 hledaných nebo pohřešovaných osob.

– pj –