Od jarních měsíců se strážníci Městské policie Zlín opakovaně setkávají se 27letým mužem, který se velmi často snaží nakoupit ve zdejších obchodech tzv. „za pět prstů“. Postupně si od něj vyslechli celou řadu subjektivních odůvodnění jeho protiprávního jednání. Od omlouvání tíživou životní situací, přes vysvětlení, že je feťák, který potřebuje ukradené zboží prodat, aby měl na další fet, až nově po boj s nespravedlivým společenským systémem.

V neděli 9. srpna 2020 odpoledne byla přivolána hlídka Městské policie Zlín do supermarketu v centru Zlína. Zde pracovník ostrahy přistihl zloděje, který se pokusil odnést bez placení zboží za necelých 170 Kč.

Strážníci zjistili, že mají co do činění s vícekrát řešeným recidivistou v oblasti drobných krádeží, který měl tentokrát spadeno na kolové a energetické nápoje. Sám se nad celou událostí nejprve podivoval s tím, že nechápe, proč mu nemohou těch pár věcí nechat, když je v nouzi a nemá peníze? Když ale u hlídky s touto poněkud obskurní úvahou nepochodil, označil se za bojovníka proti společenskému systému, který se dále nemá se strážníky o čem bavit. Nadto pak všechny přítomné ujistil, že od něj stejně nikdo neuvidí ani korunu.

Vzhledem k tomu, že jde v případě přistiženého zloděje v poslední době již o několikátou krádež, bude mít i tento skutek dohru v přestupkovém případně trestním řízení.

– pj –