Některé z událostí, s nimiž se strážníci při výkonu služby setkají, jsou vpravdě poněkud bizarní. Spolehlivě se do této kategorie zařadila také událost, ke které došlo v pondělí 27. července 2020 večer na sídlišti Jižní Svahy.

Několik minut před desátou hodinou se na linku tísňového volání 156 obrátil 68letý uživatel bytu, který měl trampoty s dámskou návštěvou. Tu sice k sobě nejprve sám pozval, ale dáma nedokázala pochopit, že čas vyhrazený na společenské aktivity skončil a odmítala jeho byt opustit.

Hlídka MP Zlín z místního okrsku dorazila na místo během několika minut a strážníci si vyslechli verzi oznamovatele. Ten jim sdělil, že se s dotyčnou seznámil téhož dne odpoledne, kdy bezprizorně posedávala na lavičce u blízké školy. Následovala společná návštěva pohostinství, kde za ni zaplatil útratu, a odtud přesun do jeho bytu. „A nyní zde jen sedí, křičí a odmítá odejít.“ 🙁

Strážníci se poté zkontaktovali s přítomnou 40letou ženou, která na ně čekala v obývacím pokoji bez uzardění toliko v krátkém tílku. Když jí hlídka pěkně vysvětlila, že návštěva skončila, počastovala hanbářka uživatele bytu peprnými nadávkami a vzápětí se pustila také do strážníků. A protože své vulgární urážky doplnila také agresivními údery, kopy a škrábáním, nezbylo hlídce nic jiného, než ji zpacifikovat za použití donucovacích prostředků, bez nichž se neobešly ani následující chvíle. Za hlasitého křiku ji strážníci vyvedli z bytu a následně na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu, aby lékař vyhodnotil příčiny absence kontroly jejího chování. Ten poté potvrdil, že za jejím stavem nejspíše stojí nezvládnutá konzumace většího množství alkoholických nápojů, ostatně analyzátor alkoholu v dechu prokázal hodnotu přesahující 3,4 promile.

Hlídka MP Zlín proto agresivní ženu dopravila k bezpečnému vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži.

Podezření z přestupků proti občanskému soužití a veřejnému pořádku nyní bude mít dohru před správním orgánem, kde jí hrozí až dvacetitisícová pokuta.

– pj –