Pohotový svědek, jenž ve středu 29. ledna 2020 v noci vytočil linku tísňového volání 156, má velký podíl na úspěšném dopadení muže, který poškozoval cizí majetek a vloupal se do provozovny rychlého občerstvení.

Krátce po druhé hodině přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín oznámení, podle nějž se v centru města nacházel agresivní mladý muž. Volající operačnímu důstojníkovi sdělil, že dotyčný vyvrátil odpadkový koš, převrhl stůl u prodejny pizzy, rozbil u této provozovny skleněnou výplň a následně vnikl dovnitř. Na místo tak okamžitě zamířily nejbližší motorizované hlídky.

Již o dvě minuty později strážníci vyzvali podezřelého, aby vyšel z objektu ven. Tomu vyhověl a vzápětí bylo zjištěno, že se jedná o 21letého muže ze Zlína, kterému v organizmu kolovalo na 2,3 promile. Ke svému jednání nebyl schopen uvést nic kloudného, ale nejspíše si byl vědom toho, že udělal něco nepatřičného. Sám sebe totiž označil hanlivým výrazem pro zevní ženský genitál.

Strážníky tím ovšem nijak neobměkčil. Pro podezření z přečinu krádeže jej omezili na osobní svobodě a předali k dalšímu šetření kolegům z republikové policie.

– pj –