Určitě nás vždycky potěší, když můžeme informovat také o pozitivních událostech. Mezi takové bezesporu patří kategorie poctivých nálezců, kteří se významně podílejí na utvrzení přesvědčení, že dobrý člověk mezi námi ještě stále žije.

Ve středu 13. července 2022 v časných ranních hodinách tak kontaktoval Městskou policii Zlín řidič trolejbusu Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice, který nalezl na jedné ze zastávek MHD mobilní telefon.

Ten následně předal přivolané hlídce MP Zlín a ta následně zajistila jeho návrat do rukou šťastné majitelky.

Ještě šťastnější byl majitel pánské příruční tašky, který ji zapomněl v místní části Malenovice v provozovně s rychlým občerstvením. Poctivý nálezce, který však zcela neovládal češtinu, požádal jednoho ze zákazníků, aby kontaktoval strážníky. To se záhy stalo a hlídka MP Zlín poté zjistila, že taška obsahuje peněženku s osobními doklady a také vysokou finanční hotovostí v řádu několika desítek tisíc korun.

Strážníci se bezúspěšně pokoušeli kontaktovat majitele věcí telefonicky, ale nakonec jej zastihli v místě jeho bydliště.

Další nalezená peněženka patřila teprve 12 letému chlapci a sice neobsahovala vysokou finanční hotovost, ale jen drobné, zato s časovou jízdenkou na trolejbus a dalšími věcmi, které dokáží školákovi usnadnit život.

Také on vděčí za její nalezení poctivé oznamovatelce a zlínským strážníkům.

Buďte na své věci opatrní!

– pj –