Chvíle intenzivního strachu prožíval dědeček a maminka čtyřletého chlapce, který se v neděli 17. dubna 2022 odpoledne vydal sám za dobrodružstvím.

Čtvrthodinu po druhé hodině se na služebnu Městské policie Zlín – okrsek Jižní Svahy, dostavil vystrašený muž se ženou. Strážníkům uvedli, že se jedná o dědu a maminku malého chlapce, který s ní byl před domem venku. Když jen na malý okamžik odběhla do bytu, po návratu zjistila, že se zde již syn nenachází. 

Jen několik minut předtím přijalo stálé operační centrum MP Zlín oznámení od pracovnice cirkusu, kam se dostavil bez doprovodu rodičů malý chlapec, který údajně přicestoval trolejbusem. Na místo tak okamžitě zamířila nejbližší motorizovaná hlídka.

Během následujících okamžiků bylo zjištěno, že se jedná o čtyřletého klučinu, po němž se již na Jižních Svazích rozjíždělo pátrání. Strážníci ho tedy přepravili zpět za maminkou a dědou, který mu poté přislíbil návštěvu cirkusu, tentokrát již ale v jeho společnosti.

Před deseti dny, ve čtvrtek 7. dubna v podvečer, pátraly hlídky MP Zlín po desetileté slečně, která měla přijet vozem MHD za svým otcem, který ji čekal na zastávce.

Také tato událost měla dobrý konec – jedna z hlídek MP Zlín dívku nalezla nedaleko místa plánovaného shledání.

– pj –