Městská policie Zlín věnuje v rámci programů prevence kriminality značnou pozornost problematice odhozených injekčních stříkaček a jehel. Dětem je už od mateřských škol vysvětlováno nebezpečí, které tyto předměty představují a interaktivní formou jsou seznamovány se správným postupem. Ten však nebyl dodržen v případě, který se odehrál v sobotu 1. dubna 2017 v místní části Malenovice, a který skončil poraněním dvou osob.

Krátce před druhou hodinou odpolední přijalo stálé operační centrum oznámení od maminky 7letého chlapce. Ten nalezl venku injekční stříkačku s jehlou a s touto manipuloval tak nešťastně, že se o jehlu píchnul. Vzápětí se o ni navíc poranila také jeho 62letá babička.

Na místo proto ihned vyjela hlídka MP Zlín z místního okrsku, která stříkačku i s jehlou uložila do kontejneru na biologický odpad a následně zraněné osoby doprovodila k ošetření na úrazovou ambulanci krajské nemocnice. Strážníci také prověřili okolí místa nálezu, ale žádný další infekční materiál se zde již nenacházel.

MP Zlín v této souvislosti znovu velmi důrazně apeluje na všechny rodiče a další rodinné příslušníky, aby své děti poučili o nutnosti nebrat do rukou žádné infekční předměty a v případě jejich nálezu se bezodkladně obrátili na linku 156.

V přespříštím týdnu se také MP Zlín zapojí do celorepublikové akce JEHLA. V úterý 18. dubna spojí síly strážníci z 28 měst a obcí České republiky a pokusí se s přicházejícím jarem vyčistit svá města od nebezpečného infekčního materiálu po narkomanech.

– pj –