Nerespektování přepravních podmínek ze strany cestujícího v MHD, vyústilo ve středu 12. února 2020 v podvečer v potyčku s pracovníky přepravní kontroly.

Krátce po šesté hodině přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín oznámení, že v trolejbusu směřujícímu na zastávku náměstí Práce se nachází agresivní cestující, který napadl revizora. Na místo tak ihned zamířila nejbližší motorizovaná hlídka.

Již o dvě minuty později strážníci zjistili, že se jedná o problém s 53letým mužem ze Zlína, který v MHD přepravoval svého psa bez toho, aby mu zakoupil jízdní doklad a opatřil jej náhubkem. Při probíhající přepravní kontrole se pak pokusil z místa vzdálit, a když mu v tom bylo ze strany pracovníků dopravní společnosti zabráněno, došlo na pěsti. Incident pak vyvrcholil v okamžiku, kdy cestující jednoho z revizorů pokousal na ruce.

Hlídka MP Zlín provedla u všech zúčastněných orientační vyšetření na ovlivnění alkoholem, které bylo negativní. Po zadokumentování všech relevantních skutečností pak strážníci oznámili podezření z přestupku proti občanskému soužití správnímu orgánu, kde v případě uznání viny hrozí pachateli až dvacetitisícová pokuta.

Vlastní tiskovou zprávu k incidentu vydala také Dopravní společnost Zlín – Otrokovice a je dostupná zde.

Upozorňujeme cestující v MHD, že nastoupením do vozidla uzavírají přepravní smlouvu s jejím provozovatelem a jsou povinni dodržovat podmínky přepravního řádu. Z něj také vyplývají povinnosti, jak se chovat při přepravní kontrole. Napadení revizorů je tak nejenom porušením tohoto předpisu, ale obvykle zakládá i další postih pro přestupkové nebo trestní jednání.

– pj –