Po základní části nejvyšší tuzemské fotbalové soutěže následuje její nástavbová část. Ve Zlíně se tak v pátek 3. května 2019 od 18:00 hodin odehraje semifinálové utkání o účast v Evropské lize mezi sportovními celky FC Fastav Zlín a SK Sigma Olomouc.

Fotbalové utkání domácího Zlína s Olomoucí patří k divácky atraktivním, ale současně také rizikovým zápasům jarní části I. fotbalové ligy. Podle dostupných informací očekáváme příjezd přibližně dvou stovek příznivců hostí, a to nejen z blízké Hané, ale i ze zahraničí. Zlínská městská policie proto bude realizovat mimořádné bezpečnostní opatření. To v praxi znamená, že na klid a pořádek ve městě i v okolí stadionu Letná budou společně s policisty dohlížet také tři desítky strážníků, včetně pořádkových družstev, psovodů a přímo v terénu bude nasazeno také mobilní operační centrum.

Příznivci kopané, kteří se vypraví na toto utkání, by měli počítat s omezeními v blízkosti stadionu. Ty jsou aktuálně komplikovanější o dopravní uzavírky z důvodu probíhající stavby na nábřeží. Diváci by se proto měli ve vlastním zájmu dostavit s dostatečným předstihem a doporučujeme přednostně využít městskou hromadnou dopravu nebo odstavit své vozidlo na parkovištích v centru města.

Městská policie Zlín žádá všechny fotbalové fanoušky, aby při návštěvě utkání byli ukáznění, ohleduplní a aby bezvýhradně dbali pokynů pořadatelů, strážníků či policistů. Za respektování tohoto doporučení děkujeme a přejeme pěkný sportovní zážitek.

– pj –