Hned ve dvou případech během letošních Vánoc pomáhaly hlídky Městské policie Zlín seniorům, kteří se ocitli ve svízelné situaci.

Na Boží hod vánoční odpoledne se na stálé operační centrum MP Zlín obrátila 76letá žena, která byla propuštěna z nemocnice. Po návratu domů však zjistila, že zde nemá žádné jídlo, má hlad a vzhledem k tomu, že jsou obchody přes svátky zavřené, nevěděla, kde může nakoupit.

K prověření události na místo zamířila hlídka z místního okrsku, která nabídla seniorce svoji pomoc. Strážníci poté na čerpací stanici nakoupili základní potraviny a tyto dopravili ženě do jejího bydliště.

Druhá událost se odehrála 26. prosince 2019 ráno v místní části Malenovice. Zde se na strážníky obrátila žena, která se stará o svého nemohoucího tatínka. Při provádění hygieny muž upadnul do vany a dotyčná mu nedokázala vlastními silami pomoci. Pro dvoučlennou hlídku však nepředstavovala taková asistence žádný problém.

Podobné události však nejsou zdaleka jen výsadou Vánoc. Asistence, při nichž zlínští strážníci pomáhají s transportem imobilních osob ze sanitních vozů nebo při pádu z lůžka se odehrávají prakticky každý týden. Několikrát do roka také strážníci musí přistoupit k násilnému otevření bytu. To se obvykle děje v případech, kdy je senior uvnitř sám, upadne na podlahu a nedokáže si pomoci vlastními silami.

– pj –