První červencová noc patřila mezi poměrně rušné a z řady událostí, které řešily hlídky Městské policie Zlín, vybíráme dvě, kdy pomohly spoluobčanům se zdravotní indispozicí.

Kolem půl deváté projížděla motorizovaná hlídka Útvaru operativního zásahu čtvrtí Letná. Pozornosti strážníků přitom neunikl starší muž, který bezvládně ležel na zahradě u svého domu. Dotyčný nereagoval na jejich výzvy, a proto prověřili jeho zdravotní stav.

Senior ve věku 73let  jim po probuzení sdělil, že zkonzumoval nějaký alkohol a má problémy s dolními končetinami, kdy se jen obtížně pohybuje a nyní nemůže vstát. Strážníci proto zkontaktovali jeho manželku, která se nacházela uvnitř domu a o stavu svého muže neměla tušení. Na její žádost jí pak hlídka pomohla s přesunem manžela dovnitř. Opakované nabídky na přivolání zdravotnické záchranné služby muž odmítl s tím, že je bývalý výsadkář a v podstatě mu nic není.

Další incident se odehrál krátce před třetí hodinu ve čtvrti Mokrá, kde došlo k upadnutí 67leté ženy na balkoně bytového domu.

Po příjezdu strážníci zjistili, že si žena zapomněla klíče od vstupních dveří a tak se rozhodla dostat do svého bytu tak, že od souseda přeleze z jeho balkonu na svůj (ve 4. patře!). To se jí ovšem úplně nepodařilo, protože upadla a pochroumala si ruku i nohu.

Strážníci na místo přivolali lékaře a ze sousedova balkonu se dostali za zraněnou ženou. Té pomohli dovnitř jejího bytu, kde jí vyšetřil zdravotnický záchranář. Jeho nabídku na převoz k dalšímu vyšetření a ošetření do krajské nemocnice však stejně jako bývalý výsadkář odmítla a zůstala doma.

– pj –