Oznámení o postrkujících se osobách, z nichž má již jedna ležet na zemi, přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín ve čtvrtek 24. října 2019 před sedmou hodinou večerní. K provozovně v centru Zlína, kde k incidentu docházelo, tak ihned spěchala nejbližší motorizovaná hlídka.

O čtyři minuty později se strážníci zkontaktovali jak s poškozeným, tak i svědky události. Třiatřicetiletý muž z Hvozdné hlídce sdělil, že se společně se svým známým nacházel na zahrádce pohostinství, kde pozorovali příchod neznámého muže. Ten se měl i na tamní poměry chovat poněkud nestandardně, kdy tančil a verbálně obtěžoval ostatní. Poté měl zajít dovnitř, načež se po chvíli opět vrátil na zahrádku. Bez jakéhokoliv důvodu měl přistoupit k poškozenému a udeřit jej čelem do obličeje, načež jej do hlavy třískl i dvěma naplněnými půllitry. Tím také skončila výpověď poškozeného, který si po procitnutí vybavoval jen tolik, že kamarád držel útočníka na zemi. Postupně také přicházel na to, že má po úderech do hlavy uštípnutý kus zubu a na ruce vykloubený prst.

Svědek incidentu, který útočníka v první moment zpacifikoval, i další svědci nezávisle potvrdili slova poškozeného a jeden z nich strážníkům sdělil, že si útočník při úderu hlavou nejspíš sám rozrazil obočí. Strážníci tak záhy získali poměrně zevrubný popis podezřelého, který se ještě před jejich příjezdem stačil z místa vzdálit. Ten ihned předávali ostatním hlídkám a současně přivolali ke zraněnému muži zdravotnickou záchrannou službu.

Deset minut od přijetí prvního oznámení provedla jiná hlídka MP Zlín kontrolu vnitřních prostor nedalekého pohostinství. Pozornost strážníků přitom upoutal 32letý muž z Brna, který nejenže odpovídal popisu podezřelého, ale dokonce měl čerstvě rozražené obočí. Po chvíli předstíraného údivu šel dotyčný s pravdou ven a potvrdil, že se násilného incidentu účastnil. Jeho verze příběhu odpovídala svojí věrohodností hodnotě 2 promile alkoholu v organizmu.

Strážníci MP Zlín následně podezřelého omezili na osobní svobodě a pro podezření z přečinu výtržnictví jej předali kolegům z republikové policie.

– pj –