Nadměrná konzumace alkoholických nápojů zcela zjevně nesvědčí 47letému muži ze Zlína, kterého přistihla hlídka Městské policie Zlín v okamžiku, kdy naskakoval na zaparkovaná auta a plazil se po nich. Incident, který skončil použitím donucovacích prostředků se odehrál ve čtvrtek 28. ledna 2021 večer na sídlišti Jižní Svahy.

Dotyčný, u nějž docházelo k prudkému střídání nálad, byl velmi vulgární a hlídce MP Zlín tvrdil, že o nic nejde, protože se s majiteli aut zná, dále, že v noci poleze po laně na střechu mnohapodlažního bytového domu, že je naprosto střízlivý, že venčil psa, že má u sebe devítku atd. atd. Zorientovat se v jeho myšlenkových pochodech a ve zmatené komunikaci bylo pro střízlivého velmi obtížné, protože zjevně podnapilý muž nešetřil vulgarismy a jeho myšlenkové obraty nebyly úplně pozemského původu.

Situace vygradovala v okamžiku, kdy se dotyčný pokusil udeřit jednoho ze strážníků. V tom mu hlídka MP Zlín musela zabránit za použití donucovacích prostředků a další okamžiky tak agresivní muž strávil s pouty na rukou.

Orientační vyšetření u něj poté prokázalo na 3,2 promile alkoholu v organizmu a protože nedokázal kontrolovat své chování, převezli jej strážníci po vyšetření lékařem k vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice. Předtím ale vyrozuměli majitele vozidel, s nimiž opilec přišel do kontaktu. Ti naštěstí žádné zásadní poškození nezjistili.

V loňském roce 2020 převezli zlínští strážníci do protialkoholní záchytné stanice celkem 111 osob. Ani letos zřejmě nebude situace příznivější, protože za necelý první měsíc absolvovaly hlídky MP Zlín převoz 7 osob. Nejméně v jednom případě tak strážníci zachránili život muži, který si v alkoholovém opojení ustlal v temném koutě poblíž autobusového nádraží v době, kdy noční teploty klesaly hluboko pod bod mrazu.

– pj –