Příběh o nezvladatelném domácím mazlíčkovi, který bývá známý spíše z dokumentárních pořadů zámořské provenience, se odehrál ve Zlíně ve čtvrtek 7. března 2019 odpoledne.

Prostřednictvím linky tísňového volání 156 se obrátil na Městskou policii Zlín muž, který uvedl, že jeho bývalou manželku a syna měla v jejich bytě napadnout a poranit kočka. K prověření neobvyklé události tak na místo ihned vyrazila hlídka Útvaru kynologické služby MP Zlín.

Strážník se po příjezdu zkontaktoval se 47letou ženou, majitelkou habešské kočky. Ta uvedla, že ji zvíře bezdůvodně napadlo, poškrábalo ji a pokousalo na různých místech těla. Sebevědomá agresivní kočka se pustila také do jejího mladistvého syna, kterého poranila na rukou.   

Vzhledem k tomu, že majitelka měla strach zůstat s agresivní kočkou společně doma, odvezla ji hlídka do útulku pro zvířata v nouzi. Majitelce i jejímu synovi bylo doporučeno vyhledat ošetření a následující den řešit osud jejich kočky přímo s pracovníky útulku.

Upozorňujeme v této souvislosti, že chov domácích zvířat, obzvláště v podmínkách bytového domu, klade vždy zvýšené nároky na samotné zvíře, ale především na jeho chovatele. Zvíře není věc, nýbrž živý tvor, který má své potřeby, nálady, chování a temperament. A proto by pořízení roztomilého domácího mazlíčka měla vždy předcházet podrobná úvaha, jestli je v silách chovatele mnohaletý společný vztah úspěšně zvládnout.

– pj –