Další zákrok, při němž se dostalo včasné pomoci seniorce v nouzi, si připsala Městská policie Zlín ve středu 30. ledna 2019. Velkou zásluhu na dobrém konci této události mají také sousedé 87leté ženy, kteří nebyli k jejímu osudu lhostejní a strážníky přivolali.

Jedenáct minut po jedenácté hodině dopolední přijalo stálé operační centrum na tísňové lince 156 oznámení od muže z bytového domu na sídlišti Jižní Svahy. Ten si všiml, že u vstupních dveří sousedčina bytu se již druhý den nachází na stejném místě nevyzvednutý jídlonosič a vzhledem k jejímu věku, měl obavu o její zdraví a život.

O šest minut později na místo dorazila hlídka MP Zlín z místního okrsku. Strážníci se pokusili ženu opětovně zkontaktovat, přičemž na zvonění a klepání zaslechli zpoza dveří slabé volání. Bylo tak jasné, že se obyvatelka bytu nachází uvnitř, ale nejspíš nemůže dojít ke dveřím a tyto otevřít. Na místo byla proto přivolána zdravotnická záchranná služba a taktéž hlídka Útvaru operativního zásahu MP Zlín. Strážníci vycvičení pro práci ve výškách se poté dostali na balkón ohrožené ženy a zde se jim podařilo otevřít okno. Po vstupu do bytu nalezli nebohou seniorku v místnosti s toaletou, kde ležela na podlaze a stěžovala si na bolest zad a nohou.

Zdravotníci následně převezli indisponovanou paní k dalšímu vyšetření do krajské nemocnice a operační důstojník MP Zlín vyrozuměl její příbuzné žijící mimo Zlín.

– pj –