Dalším spoluobčanům, kteří se ocitli ve vlastním bytě v nezáviděníhodné situaci, pomáhali v uplynulých dnech strážníci městské policie Zlín.

První případ se odehrál v sobotu 21. září 2019 odpoledne na Bartošově čtvrti.

Několik minut před druhou hodinou se na linku tísňového volání 156 obrátila žena, která vyjádřila obavy o svoji 96letou sousedku. Ta měla ve svém bytě upadnout na podlahu a nyní se jí nedaří vstát.

O několik minut později již také hlídka MP Zlín komunikovala přes zavřené dveře s indisponovanou seniorkou. Ta uvedla, že na zemi leží již od páté hodiny ranní a nedokáže vlastními silami vstát. Strážníci proto požádali o pomoc Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje. Po žebříku hasičů pak jeden z členů hlídky vystoupal k oknu seniorčina bytu, které se mu podařilo otevřít. Uvnitř pak nalezl vysílenou ženu, kterou následně převezli zdravotničtí záchranáři do krajské nemocnice.

Druhý případ se odehrál v pondělí 23. září 2019 dopoledne v centru Zlína.

Krátce po desáté hodině kontaktoval stálé operační centrum MP Zlín správce bytového domu. Operačnímu důstojníkovi sdělil, že z bytu ve 4. poschodí vytéká voda, která již zatekla do kancelářských prostor v nižším podlaží. Dále uvedl, že od dveří předmětného bytu sice má klíč, ale tímto nelze zámek odemknout, neboť je jiný klíč zasunut z vnitřní strany. Na místo tak i v tomto případě zamířila nejbližší motorizovaná hlídka.

Vzhledem ke zjištěným skutečnostem se strážníci rozhodli využít svého zákonného oprávnění a do bytu vstoupili za použití síly. Hned poté nalezli uvnitř ležícího 41letého muže, který byl v ohrožení zdraví. Kolem něj se nacházely obaly od různých léků, dotyčný byl bledý, dezorientovaný a celý se třásl.

Hlídka MP Zlín proto ihned vyrozuměla zdravotnickou záchrannou službu a vedle poskytnutí první pomoci také učinila opatření k zastavení unikající vody. Záchranáři poté převezli muže k dalšímu vyšetření do nemocnice.

– pj –