zpravodajství

AKTUÁLNĚ: Silná vichřice působí škody také ve Zlíně

aktualizace 29.10.2017 14:04, Administrátor   Tisk článku  Poslat článek e-mailem
 

MP Zlín děkuje spoluobčanům, kteří respektují dnešní zákaz vstupu na Lesní hřbitov a také těm, kteří se podíleli na šíření této informace prostřednictvím webových stránek a sociálních sítí. Do nedělního poledne přečetlo tuto zprávu na našem webu přes 3 000 čtenářů. 

Některé z našich spoluobčanů však od návštěvy Lesního hřbitova neodradilo ani toto varování, ani samotné počasí, ba ani vysvětlující cedule u vstupů a pásky s nápisy "ZÁKAZ VSTUPU".

 

Během dopoledne museli strážníci z areálu Lesního hřbitova vykázat přibližně deset osob, které neměly problém s překonáním takové pásky u jedné z bran, kterou nebylo možno z technických důvodů zcela uzavřít. V průběhu dopoledne byla závada odstraněna a všechny vstupní brány jsou uzamčeny.

V důsledku výpadku elektrické energie jsou mnohé křižovatky s provozem řízeným pomocí světelné signalizace (SSZ) mimo běžný provoz. SSZ je nefunkční a při průjezdu je nutno se řídit místní nebo obecnou úpravou silničního provozu. Při jízdě je potřeba počítat s velkým množstvím poletujícího listí, větviček a dalších lehkých předmětů.

Funkčnost SSZ byla taky na několika místech narušena otočením nebo utržením semaforů ze sloupů (např. v MČ Malenovice a Prštné). Pokud jsou pouze otočeny, není je možné v danou chvíli vrátit do původní polohy, protože práce s vysokozdvižnou plošinou je v silném větru vyloučena.

Exoticky vyhlížející kopytník se špičatými rohy překvapil dopoledne řidiče jedoucího mezi Lukovem a MČ Štípa. Jednalo se o antilopu kudu, která přeskočila oplocení zlínské ZOO, které předtím poškodil spadlý strom. Ještě před příjezdem hlídky na místo bylo od zaměstnance ZOO potvrzeno, že se antilopa raději sama vrátila ke svým druhům.

Necelou hodinu před polednem pak hlídka MP Zlín byla přivolána na sídliště Jižní Svahy, kde mělo dojít k poškození střechy bytového domu. Samotný zásah prováděl HZS ZK, podle velitele zásahu se mělo jednat pouze o poškození okraje střechy a bezprostřední nebezpečí nyní nehrozí.

Deset minut po poledni zjistila hlídka MP Zlín, že došlo k pádu stromu na cyklostezku a na vozovku na Havlíčkově nábřeží.

Ve stejnou dobu také hrozilo utržení přístřešku pro nákupní vozíky před jedním ze zlínských supermarketů - řešil HZS ZK, který přístřešek demontoval.

V současnou dobu prověřujeme několik dalších oznámení o poškození SSZ a elektrického vedení, o několika dalších spadlých stromech a o poškozené budově stavby RD v centru Zlína.

Závěrem zdvořile žádáme veřejnost, aby se i nadále řídila bezpečnostními doporučeními pro tento mimořádný meteorologický jev a nepodceňovala hrozící nebezpečí.

- pj -

 
Zpět k přehledu článků...
počet zhlédnutí: 250