zpravodajství

Ukradl kleště, aby mohl snadněji ukrást mobilní telefon

aktualizace 13.10.2017 11:46, Administrátor   Tisk článku  Poslat článek e-mailem
 

Pěkný vykuk „poctil“ svojí návštěvou v neděli 1. října 2017 v podvečer jeden ze zlínských supermarketů. Do něj se totiž vypravil s úmyslem obstarání nového mobilního telefonu, k němuž však hodlal přijít bez toho, aby za něj zaplatil jedinou korunu.

Deset minut po sedmé hodině přijal operační důstojník na lince tísňového volání 156 oznámení od pracovníka ostrahy o dopadení zloděje.

 

Vzápětí tak do velkoplošné prodejny v místní části Malenovice zamířila hlídka Městské policie Zlín z místního okrsku.

Po příjezdu se strážníci zkontaktovali s detektivem i podezřelým. Tím byl 22letý muž z České Lípy, který na prodejně vzal mobilní telefon a štípací kleště. Jelikož byl přístroj zabezpečen proti odcizení tak, že byl uložen v bezpečnostním plastovém boxu, odebral se dotyčný do zkušební kabinky, kde jej za použití kleští z plastového boxu doslova vyštípal. Tímto jednáním a následným pokusem o odcizení telefonu způsobil prodejci celkovou škodu ve výši 3 169 Kč.

Strážníci důkladně prověřili totožnost mladého muže, který údajně potřeboval mobil pro svoji kamarádku, a přitom vyšlo najevo, že se nejedná o žádného začátečníka. Za přečin krádeže byl totiž potrestán již v roce 2016 a tak se znovu zařadil mezi pachatele trestné činnosti. Hlídka MP Zlín jej proto omezila na osobní svobodě a poté předala k dalšímu šetření republikové policii.

- pj -

 
Zpět k přehledu článků...
počet zhlédnutí: 305